למרכז הובלות 053-9367658
דף הבית » מגזין » ביטוח הובלות

ביטוח הובלות

במאמר זה נסביר מהו ביטוח הובלות, אלו תנאים כלולים בפוליסה, עד איזה סכום ניתן לבטח את תכולת הדירה ומי אמור לרכוש את הביטוח – המוביל או אתם. ביטוח הובלות נרכש לרוב ע"י חברת ההובלה והינו חלק מחוזה סטנדרטי הנחתם בינכם לבין המוביל (החוזה כולל גם את תאריך ושעת המעבר). לא כל המובילים דואגים להצטייד בפוליסת ביטוח הובלות, ולכן חשוב לבדוק בעת עריכת השוואה בין מספר חברות ביטוח, האם למוביל יש תעודת ביטוח הובלות בתוקף והאם היא תואמת את שווי תכולת הדירה.

ביטוח הובלות

ביטוח הובלות מתחלק לשניים – ביטוח בסכומים קטנים וביטוח בסכומים גדולים. ביטוח בסכומים קטנים מעניק כיסוי עד סכום של מאה אלף ש"ח, והוא מתאים לרוב לדירות קטנות או לבעלי חפצים ומיטלטלין מועטים. ביטוח בסכומים גדולים יכול להעניק כיסוי עד סכום של חצי מיליון ש"ח ולכן הוא מתאים במיוחד לדירות גדולות עם תכולה רבה או במקרה של חפצים יקרי ערך. בדומה לפוליסת ביטוח רכב, עליכם להתאים את סוג הפוליסה לאופי תכולת הדירה.

ביטוח הובלות מכסה נזקים שנגרמו לרכוש דוגמת סדקים, שבר והרס מוחלט (טוטל לוס). כמו כן, הביטוח מכסה נזקים אשר נגרמו בעת מעבר דירה בעקבות רעידת אדמה, שיטפון, שריפה, הפלת ציוד, התנגשות, תאונה וכדומה. מומלץ לבדוק מראש את סוג הפוליסה של המוביל ולודא שהיא תואמת את תכולת הדירה. במידת הצורך, ניתן לבקש מהמוביל להגדיל את הכיסוי הביטוחי. רצוי לבקש מחברת ההובלות העתק של הפוליסה מבעוד מועד ולא לחכות ליום המעבר. בקשו העתק בפקס או במייל כדי שתוכלו לעיין בתנאי הביטוח ולודא שהפוליסה מספקת את הכיסוי הדרוש לכם.

מה קורה אם אין ביטוח?

מה לעשות במקרה ולמוביל אין ביטוח הובלות? במקרה שלמוביל אין פוליסת ביטוח הובלות ניתן לעשות אחד משלושה דברים: א. לבקש מהמוביל לרכוש ביטוח מתאים. ב. לותר על שירותיו של המוביל ולעבור לחברת הובלות המספקת ביטוח הובלות. ג. לסכם עם המוביל את גובה הטיפ שניתן בסוף המעבר ולהבהיר שבמקרה של פגיעה ברכוש, הנזק ינוקה מהטיפ. בסופו של דבר, אם אתם מעוניינים לחסוך כאבי ראש ועוגמת נפש, רצוי לעבוד רק עם מובילים מקצועיים אשר מספקים ביטוח הובלות למהדרין.

האם יש קשר בין ביטוח דירה לביטוח הובלות? כידוע, ביטוח דירה מורכב משני ביטוחים משלימים – ביטוח תכולה וביטוח מבנה. ייתכן ואם רכשתם ביטוח תכולה הפוליסה כוללת גם סעיף שינוע חפצים. במידה והפוליסה כוללת סעיף זה, אתם יכולים להעזר בשירותיו של מוביל ללא ביטוח הובלות כיוון שתכולת ביתכם כבר מבוטחת. עם זאת, כדאי לבדוק היטב את תנאי הפוליסה ואף להתייעץ עם סוכן ביטוח או נציג החברה המבטחת, בכדי לודא שהביטוח אכן תקף בעת מעבר דירה.

נגישות