למרכז הובלות 053-9367658
דף הבית » מגזין » איך לתכנן הובלה

איך לתכנן הובלה

הובלת דירה או משרד היא תמיד נושא רגיש אשר בדרך כלל מלווה בריצות סביב השעון, לחץ בלתי פוסק והכנה מוקדמת. על מנת להקל על תהליך ההובלה הכנו עבורכם רשימת דגשים לתכנון נכון של הובלת דירה, אשר במידה ותבצעו אותם סביר להניח שיהיה לכם שקט נפשי גדול יותר והתוצאה הסופית תיהיה תואמת לציפיותיכם.

צעד ראשון- תכנון מראש

הדבר החשוב ביותר בהזמנת הובלה היא ההכנה מראש. רשמו לעצמכם מהי תכולת הדירה שאתם רוצים להוביל, על מנת שבעת השיחה עם חברות ההובלה תוכלו לדייק בסוג ומספר החפצים ובכך לשמוע הצעת מחיר מדויקת של חברות הובלה שונות הכוללת תכולה זהה של חפצים.

הרשימה צריכה להכיל את הפרטים הבאים:

  • תכולת הדירה – סוג החפצים וכמות.
  • מיקום ההובלה – מה הוא המיקום ההתחלתי שממנו לוקחים את החפצים ומהו מיקום היעד שאליו מעבירים את החפצים
  • קומה – חשוב לציין מאיזו קומה נלקחים החפצים ולאיזה קומה יש להעביר את החפצים. דבר המשפיע על המחיר.
  • מעלית – האם קיימת מעלית בבניין שממנו לוקחים את החפצים והאם יש צורך במעלית במיקום היעד.
  • חניה – בררו האם קיים מקום חנייה באזורי האיסוף והיעד.
  • ביטוח – האם ההצעה כוללת פוליסת ביטוח הובלות תקפה ומוסדרת ובאיזה סוג פוליסה מודבר ומהם הסייגים של אותו ביטוח הובלות.

רצוי לחלק את דף ההצעות לסעיפים שונים הכוללים: שם החברה, טלפון, האיש שעמו שוחחתם, מחיר שקיבלתם. פקס הצעת המחיר של החברה, על מנת שיהיה לכם סימוכין בכתב להצעה שאותה תקבלו.

צעד שני- הבדיקה

מעבר דירה הוא נושא רגיש ולכן חשוב גם לבדוק מי הן אותן חברות הובלה אשר עומדות מעבר לקו. יש לקחת בחשבון כי מחיר זול אינו אומר שהחברה אמינה.

אחד הצעדים הראשונים שמומלץ לבצע לאחר שיחה עם חברת הובלות הוא לבדוק מול מי אתם עובדים ולחפש את החברה בגוגל, דבר זה יספק לכם אינפורמציה רבה אודות החברה, כמה שנים היא קיימת, תלונות ופסקי דין אם קיימים.

רצוי להתחיל בתוצאה הראשונה אשר בדרך כלל מספקת לנו את אתר הבית של החברה ולהתרשם ממנו, לרוב אתרי אינטרנט מושקעים של חברת הובלה מעידים על כך שיש לה יכולת כלכלית וכי חזות ותדמית החברה חשובה לא פחות מהרמה המקצועית שלה. לאחר מכן, לדלג בכמה דפים בתוצאות החיפוש על מנת לראות מיני צדדים של החברה וביקורות עליה. (פעמים רבות, התגובות, הביקורות, תלונות ופסקי דין לא יופיעו בדפים הראשונים של גוגל, אלא כמה דפים לאחר מכן).

במידה והחברה מופיעה בפורטל מובילים מומלצים, יש להניח כי מדובר על חברה אמינה ואיכותית וזאת מכיוון שהחברות המופיעות באת מחוייבות לעמוד בתקן איכות שירות גבוה במיוחד ומדורגות על פי המלצות גולשים, מהם ניתן להתרשם ולקבל אינדיקציה על החברות באתר.

צעד שלישי- הבחירה

חברת הובלות שיכולה להוציא לכם קבלה או חשבונית היא חברה רשומה ורצוי לבחור בחברות רשומות כחוק.

מחירי ההובלה של חברות משתנות לפי תקופות, לרוב בתקופת החורף המחירים זולים משמעותית ממחירי הקיץ, גם לוח הזמנים של חברות הובלה פנוי יותר בחורף, לכן כדאי לבחור באם כדאי לבצע את ההובלה בעונה זו או באחרת.

באם אתם בוחרים בתקופת הקיץ, בררו האם החברות מציעות הובלה משולבת, המורכבת מהובלה של כמה לקוחות, דבר המבטיח הוזלה משמעותית לעומת הובלה פרטית.
נסו לתאם את תאריך עבור הובלת דריה לאמצע החודש, מכיוון שבד"כ בתחילת ובסוף החודש אלו תאריכי סיום חוזה השכרת דירה ולכן מחירי הובלה יהיו יקירים יותר בתאריכים אלו, מה גם שהחברות יהיו עמוסות.

ההסכם בין חברת הובלות לבינכם, הוא דבר חשוב, שכן זו האסמכתא שלכם לכל דבר שהובטח וסוכם בין שני הצדדים ויכול להוות דבר משמעותי באם החוזה הופר על ידי אחד מהצדדים, לכן חשוב לבדוק את הפרמטרים הבאים בהסכם:

תאריך ושעת הובלה- וודאו שאכן מצוין תאריך ההובלה שסיכמתם עליו, אל תשאירו שדה זה ריק.

פירוט התכולה- השוו לרשימה שלכם וודאו שכל פריט נרשם בהסכם, דבר זה יבטיח את אחריות חברת ההובלה על כל החפצים שסוכמו בינכם.

ביטוח הובלות – אם הסכם ההובלה כולל ביטוח, יש לרשום זאת בפירוט.

מרחק וקומות – וודאו שמקומות היעד מצוינים בבירור. מיקום איסוף התכולה ויעד התכולה, וודאו שהמרחק בין היעדים נרשם, שמפורטת הקומה שממנה נאספים החפצים והקומה שבה חברת ההובלה תפרוק אותם.

נספחים – נספח פירוק והובלה צריך להיות רשום, שירות אחסון ואריזה גם כן צריך להיות רשום, כמו כן פירוט החפצים הכלולים בנספחים אלו. באם מבוצעת הובלה במנוף, יש לרשום האם התשלום עבור שירות זה הוא שעתי או גלובלי.

המטרה האידיאלית היא כמה שפחות דאגות בעת הובלת הדירה, דבר האפשרי רק עם בחירה נכונה של חברת הובלות מקצועית ואמינה.

נגישות