למרכז הובלות 053-9367658
דף הבית » הובלות משרדים » הובלת מטענים ומכולות

הובלת מטענים ומכולות

הובלת מטענים ומכולות משמשת בעיקר עבור ניידות של תכולה גדולה במיוחד כגון: קונטיינרים, קראווילות ומטענים גדולים לאחר פריקתם בנמל אשר לרוב משמשים לצורך שילוח בינלאומי בהעמסתם ופריקתם בנפלים השונים. הובלת מטענים מצריכה עבודה בסטנדרטים גבוהים במיוחד כאשר חברות הובלה רגילות אשר מתמחות בעיקר בתחום של הובלת דירות לא יכולות לבצע הובלה מסוג זה. הובלת מטענים יחודית במספר פרמטרים אשר הופכים אותה להובלה גדולה ומיוחדת ואשר יש להקפיד עליהם בעת בחירת החברה:

דגשים להובלות מטענים ומכולות

בטיחות - הובלת מטענים דורשת בראש ובראשונה בטיחות ברמה הגבוהה ביותר ועמידה בסטנדרטים גבוהים. לצערנו יוצא לנו לשמוע לא מעט על מכולות שנפלו באמצע העמסת הציוד ומחצו למוות עובד רק בגלל שתקנות הבטיחות לא נשמרו כמו שצריך. בנושא זה בטיחות קודמת לכל ולא מדובר על משהו שאפשר להתפשר עליו בשום צורה שהיא.

ביטוח תכולה מיוחד- כאשר מדובר על הובלת מטענים דרוש ביטוח תכולה מיוחד, בד"כ ביטוח המתחיל ממאות אלפי שקלים ויכול להגיע אף לכמה מיליונים. ביטוח תכולה זה דרוש בעיקר בגלל סוג העבודה, אופי המטען והבטיחות הנדרש בעת ביצוע הובלה מסוג זה ושינוע המטענים.

מקצועיות - כל אחד מאיתנו רוצה לקבל שירות מקצועי בכל תחום, אך יש הבדל בין הובלת דירה בה המובילים לא ארזו והעמיסו את הציוד בצורה מקצועית והוא נפגע, לבין הובלת מטענים שלא נקשרו כפי שצריך בהעמסתם ויכולים לגרום לנזק רציני לציוד ואף בחיי אדם. לא כל חברה יכולה ומסוגלת לבצע הובלת מטענים, לא מבחינה מקצועית ולא מבחינת הידע הנדרש בנושא. בתחום זה עקב רגישותו הרבה והמאפיינים הייחודיים שלו דרושה עבודה מקצועית ורצינית לאורך כל הדרך של מובילים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום.

ציוד הובלה- הובלת מטענים לא יכולה להיעשות בציוד רגיל ודורשת משאיות סמיטרייל לשינוע המטענים אשר יכולות להעמיס 20 טון ויותר, מנופים גדולים להרמת המטען והמכולות וציוד רב המוערך במאות אלפי שקלים לצורך ביצוע הובלות מסוג זה.

אישורים - גם כאן בניגוד להובלת דירה אשר לא מצריכה הכנות גדולות מידי, נדרשת עבודה מסודרת עם אישורים מתאימים. אישור שינוע מטענים, רישיון נהיגה על סמייטריילר לנהגים, אישורים מתאימים להפעלת מנוף וכו'.

תיאום מראש - רוב הובלות המטענים נעשות ממפעלים גדולים או חברות לוגיסטיקה למקומות אחרים, בדר"כ מדובר על הובלה מהנמלים השונים לרחבי הארץ. צריך לבדוק כי יש אישורים מתאימים ליום ההובלה ולתאם מראש את כל ההכנות בנושא על מנת למנוע עיכובים או דחייה במועד ההובלה. חשוב לציין כי נושא זה אינו באחריות החברה אשר רק צריכה להיערך לוגיסטית להובלה זו, אלה באחריות המזמין אשר צריך לתאם מתי יש להגיע ולסגור את חלון הזמן בו ניתן לשנע את הציוד.

מכס - כפי שציינו רובם הגדול של הובלות המטענים נעשה מהנמלים השונים לרחבי ישראל, או ההיפך. במקרה והמטען מגיע בשילוח ימי מחו"ל יש לדאוג לתשלום המכס בזמן על מנת שניתן יהיה לשחרר את המטען ולמנוע עיכובים מיותרים.

כפי שראינו, הובלת מטענים הינה הובלה מורכבת אשר מצריכה מקצועיות וניסיון בתחום. חשוב לבחור את החברות המתאימות אשר יכולות לתת את המענה הטוב ביותר בנושא זה על מנת שתוכלו להינות מהובלה בטיחותית ושקטה עד להגעת המטען ליעדו.

שיהיה בהצלחה!

נגישות