למרכז הובלות 053-9367658
דף הבית » מגזין » על פי מה נקבעת הצעת המחיר בהובלות

על פי מה נקבעת הצעת המחיר בהובלות

אחד הדברים שיכולים לגרום לרתיעה אצל הלקוח הוא חוסר היכולת להבין את הצעת המחיר חברות הובלה מגישות לו, המושגים אינם מוכרים לו, הוא אינו יודע מה כל חברות ההובלה האחרות מציעות ללקוח, הוא אינו יודע מה הן הכוכביות הקטנות בסוף הדף ועוד.

חברות הובלה וכל הפרוצדורה של הובלת דירה, אינם התחום שלו והוא אינו מתכוון להתחיל להתמחות בתחום זה, כל מה שהוא רוצה זה להוביל את תכולת הדירה שלו או חפצים מסוימים ממקום א' למקום ב', ללא הרבה כאבי ראש וללא נזק לחפציו.

השאלה הנשאלת היא: מה חברות הובלה יכולות לעשות על מנת לפשט ללקוח את הצעת המחיר ומה הלקוח יכול לעשות על מנת להיות רגוע ולדעת שחברות ההובלה לא יגרמו לו נזקים על ידי הצעת מחיר אשר אינה מובנת לו. היום יש כמה דברים שיכולים לעזור ללקוח להתגבר על חוסר הידע שלו בנושא.

מחירון הובלות באינטרנט

כיום, ישנן חברות הובלה אשר מפרסמות את מחירון ההובלות שלהן באינטרנט ויוצרות שקיפות מסוימת. הלקוח יכול לדעת מראש מה מחיר ההובלה לכמות מסוימת של חפצים, מקומה א' לקומה ב', מיעד אחד ליעד שני ועוד.

דבר זה גורם לכך, שהלקוח ירגיש יותר רגוע, שכן הוא יודע את כל הפרטים מראש והדבר היחיד שאותו הוא צריך לעשות הוא להשוות בין הצעת המחיר שקיבל מהחברה, עם מה שפרסמה החברה באינטרנט ולוודא שאין פערים בין השניים.

במקרים בהם חברת ההובלה לא מפרסמת את מחירון ההובלות באינטרנט יש לשים לב לכמה נקודות חשובות בהצעת המחיר, באם פרמטרים אלו מובנים, אין מה לדאוג.

גיאוגרפיה- הדבר הראשון שתצטרכו לומר לחברות הובלה הוא מהו האזור הגיאוגרפי ההתחלתי שממנו יש לקחת את החפצים ומה האזור הגיאוגרפי שאליו מיועדת ההובלה. יש לשים לב שבהצעת המחיר מצוין בפירוט מאיזה אזור לאיזה אזור מתבצעת ההובלה.

באם דבר זה אינו מצוין, בקשו מחברת ההובלה למלא זאת בהצעת המחיר וזאת על מנת שלא יווצר מצב שחברת ההובלות לא תציין את המיקום שממנו היא לוקחת את החפצים והמיקום בו היא פורקת אותם ולאחר מכן תטען כי המחיר הרשום בהצעת המחיר היה בהתאם למיקום שונה ממה שהוסכם ביניכם.

קומה ומעלית- עוד דבר חשוב שצריך להיות מצוין בהצעת המחיר של חברות הובלה היא הקומה שממנה נאספים הדברים והקומה שבה המובילים יצטרכו לפרוק את הדברים שלכם.
דבר זה משפיע על המחיר של ההובלה ולכן כדאי שבחוזה של חברות ההובלה יהיו מצוינות הקומות המדוברות. מלבד זאת רצוי לציין באם יש מעלית בבניין או שאין.

כובד הציוד והריהוט- המחיר נקבע גם לפי כובד הציוד והריהוט שלכם. בהצעת המחיר צריכים להיות מצוינים הפריטים המדויקים שנכללים בהובלה. באם מדובר בארבע ספות, אין לרשום ספות באופן כללי, כנ"ל לגבי כל פריט של ציוד וריהוט.
אי אזכור של פרטי ריהוט וכמויות של ציוד יכולים לגרום לכם לבעיה לאחר מכן ולשינוי בדרישת
המחיר שתהיה שונה מהצעת המחיר המקורית שהוצעה לכם.

לקבלת הצעות מחיר מדוייקות מעד -4 מובילים ללא התחייבות מלאו את הטופס המצורף ותוך מספק ד' תקבלו את ההצעות.

נגישות